portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Kamienice nad Motławą - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Kamienice nad Motławą - sprawy osiedlowe » Forum » opis osiedla :)
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

opis osiedla :)

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
malizna0 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Maj 24, 2009 18:22
Posty: 5
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 22:41    Temat postu: opis osiedla :)

W samym sercu Gdańska, przy ulicy Toruńskiej, na działce wzdłuż Nowej Motławy powstanie reprezentacyjny kompleks, składający się z trzech budynków wielorodzinnych z usługami nieuciążliwymi w parterze i z podziemną halą garażową. Architektura, a w szczególności szczyty stromych dachów nawiązują wprost do historycznej zabudowy Wyspy Spichrzów. Budynkom nadano współczesną formę architektoniczną z atrakcyjnymi tarasami w dwupoziomowych mieszkaniach na najwyższej kondygnacji. Dla optycznego zmniejszenia wysokości zabudowy najwyższe kondygnacje cofnięto w stosunku do reszty budynku ze zmianą faktury i koloru elewacji, zastosowanorównież cofnięcie parterów usługowych.
Klatki schodowe wykończone granitem, który w połączeniu z balustradami ze stali nierdzewnej i nowoczesnymi cichobieżnymi windami stworzą eleganckie wnętrze o charakterze reprezentacyjnym.
Obok atrakcyjnej architektury największym atutem Kamienic nad Motławą jest ich położenie. Z jednej strony bliskość Starówki (do ulicy Długiej można dojść spacerem w 10 minut), z drugiej zaś prawie bezpośrednie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych.

Czy jest ktoś kto zakupił lub planuje zakupić mieszkanie w Kamienicach nad Motława?

pozdrawiam,

malizna0
Monika1075 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Lis 30, 2009 18:05
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 18:23    Temat postu: Re: opis osiedla :)

Witam,
połowa mieszkań już sprzedana, a tu tak cicho..
Czy w innych mieszkaniach też jest tak zimno, ogólne ok. 19 C ?
Tomal32 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Gru 05, 2009 11:53
Posty: 133
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 20:22    Temat postu: Pytanko

Witam serdecznie Smile

Mam pytanie jak Wam się mieszka w tej lokalizacji oraz jak wygląda sprawa załatwiania formalności w PG Górski? Mam też pytanko po ile teraz chodzi tam m2. Wraz z żoną planujemy kupić mieszkanie (3pokoje) i dosyć interesuje nas ta lokalizacja. Proszę o info jaka jest teraz cena m2. Jakiś czas temu się orientowałem to mieli z kosmosu biorąc pod uwagę sytuację w kraju. Były rzędu 7-8tys za m2
Jeżeli nie na forum to prosze o info na prv

Pozdrawiam i czekam na ifnromacje

Tomal
Monika1075 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Lis 30, 2009 18:05
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 9:28    Temat postu: Re: opis osiedla :)

Witam,
ceny mieszkań można sprawdzić na stronie Górskiego: http://www.pbgorski.pl/oferta/ceny/kamienice-nad-motlawa.html
i od tych zapewne są udzielane jeszcze spore rabaty Surprised)
Tomal32 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Gru 05, 2009 11:53
Posty: 133
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 21:55    Temat postu: Byłem zobaczyłem i nadal nic nie wiem

Witam

Oglądałem ostatnio mieszkania. Oprowadził mnie pan kierownik budowy który nie miał pojęcia o jakichkolwiek cenach. Generalnie trochę mało profesjonalne umawiam się na konkretną godzinę żeby obejrzeć mieszkania i ustalić konkrety co do ceny. Zwalniam się specjalnie z pracy. Wychodzi do mnie pan który pyta jakie mieszkanie chce zobaczyć. Ja się pytam odnośnie które są wolne na chwilę obecną o interesującym metrarzu. Niestey obejrzałem sobie nie to co trzeba i z tego co sprawdzałem mieszkania juz teoretycznie kupione. Nadal nic nie wiem odnośnie cen. Podobno trzeba się umówic indywidualnie z panią Dyrektor.
Będę wdzięczny za info po ile teraz chodzi tam m2. Proszę o info na PW.

Pozdrawiam

Tomal
malizna0 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Maj 24, 2009 18:22
Posty: 5
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 14:30    Temat postu: Re: opis osiedla :)

cięzko umowic się z kimś zorientowanym z biura na obejrzenie mieszkania - trzeba czekac. W sumie prowadza sprzedaz kilku inwestycji jednoczesnie, a ludzi malo Smile

ps. Cicho na forum, cicho na klatkach - sporo sprzedane, ale pewnie nie wykonczone sporo jest ( moje rowniez Wink Zamieszkaja to się rozkręci.
Tomirgd 
   

Nowy na forum


Wiek: 50
Dołączył: Pon Lut 22, 2010 22:27
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Zakoniczyn

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 22:50    Temat postu: Umowa

Witam,

Mam pytanie do osób, które kupiły tam mieszkanie. Czy negocjowaliscie umowię(sporo tam niejasności oraz sprzecznych zapisów z obowiązującymi przepisami)? Jeśli tak to czy Górski skłonny jest do zmian?

Jak oceniacie obsługę tej firmy?
Mieszkania oglądałem i na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze.

Pozdr.
T
stuba_stu 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Śro Sty 27, 2010 19:48
Posty: 6
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 19:12    Temat postu: czynsz

czy mógłby ktoś przybliżyć sprawy czynszowe? jakie to są kwoty ?
nie ma sali fitness i portiera wiec mam nadzieje ze bedzie taniej niż w "apartamentowcach" u innych deweloperów.
bohnsack 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Lut 27, 2010 21:50
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 21:55    Temat postu: Czynsz

Na razie dostalem 2 faktury (mieszkanie 65 m kw.): jedna na 300 zl, druga na prawie 600 zl.
robson7monster 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Nie Cze 20, 2010 22:24
Posty: 1
Skąd: Gdańsk przymorze

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 22:48    Temat postu: Re: opis osiedla :)

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania w Kamienicach nad Motławą.

Chętnie usłyszę opinie odnośnie kamienic oraz najbliższej okolicy. Smile
cubism 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Sie 08, 2009 14:55
Posty: 5
Skąd: Sopot

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 17:54    Temat postu: Re: opis osiedla :)

Witam!

Moje poszukiwania mieszkania przeszły w ostateczną fazę, zastanawiam się poważnie nad zakupem mieszkania w Kamienicach nad Motławą, ale mam pewne obawy... proszę o jakieś opinie osoby, które mogą coś mi powiedzieć...

trochę mnie dziwi, ze taka lokalizacja a takie ceny, więc zaczynam się doszukiwać jakichś kruczków...

jestem spoza Gdańska, i przyznam szczerze że słyszałem o okolicy, że jest dość niebezpieczna... ktoś może coś powiedzieć z mieszkańców o tym?

dodatkowe opinie o samych mieszkaniach i o obsłudze ze strony PB Górski również mile widziane...
bohnsack 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Lut 27, 2010 21:50
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 0:10    Temat postu: Opinie

Na razie jest spokojnie, chociaz zbieracze zlomu zagladaja do naszego smietnika kilka razy dziennie (i rozwalaja wszystkie smieci). To osiedle ma 1 ogromny minus: daleko do normalnych sklepow czy uslug. Niby centrum, a wszedzie trzeba jezdzic samochodem. Chodniki waskie i dziurawe, wiec nawet ciezko gdziekolwiek pojsc. Dookola pustynia uslugowa. Najblizszy sklep spozywczy na poziomie znajduje sie w Madisonie. Ciezko cos doradzic, jesli dobra cena mozna kupic pod wynajem. Warto sie targowac, bo za chwile podaz w tym miejscu bedzie jeszcze wieksza (buduje sie Mill-Yon).
marloo 
   

Nowy na forum


Wiek: 49
Dołączył: Śro Cze 30, 2010 23:45
Posty: 1
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Śro Cze 30, 2010 23:58    Temat postu: Re: opis osiedla :)

witam,
Mysle, ze w najblizszych dniach bede dokonywal odbioru mieszkania. W tym momencie moge odniesc sie do jakosci obslugi sprzedazy przez pb gorski.

Tutaj mam dosyc pozytywne spostrzezania. Nie bylo zadnych problemow we wspolpracy z bankiem, potrzebne kwity byly zalatwiane prawie od reki.
Ogolnie pracownicy mili i pomocni. Przychylnie rowniez odnosili sie do proponowanych przeze mnie zmian w umowie. Dzisiaj zostal uruchomiony kredyt, mam nadzieje ze od tej chwili nic sie nie zmieni.
Jeżeli ma ktos jakies szczegolne sugestie zwiazane z odbiorem chetnie je przyjme Wink
pozdrawiam,
Marcin
mrdddd 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Paź 14, 2010 14:31
Posty: 1
Skąd: srodmiescie

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 14:35    Temat postu: sklep

na rzeznickiej jest wiekszy sklep tzn. nieosiedlowy sklep, ale nie bylem tam jeszcze.
110060080 
   

Nowy na forum


Wiek: 114
Dołączył: Wto Mar 08, 2011 15:53
Posty: 1
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 16:03    Temat postu: Re: opis osiedla :)

witam,

czy jest ktoś, z mieszkańców tych kamienic, w stanie napisać ile wynosi mniej więcej roczna oplata dla miasta z tytułu prawa do dzierżawy wieczystej gruntu.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama